.
.

.          .

<

P R O J E K T Y   S Y L W I I   S T R Z E L E C K I E J

tel.: 607 05 75 07,   e-mail: soprojekt@soprojekt.pl

Z mieszkaniem dla seniorów w Józefowie

opiselewacjerzut parterurzut piętrawidokzdjęcia


obrazek

Lokalizacja:
Józefów, ul. Wawerska róg Westerplatte
Powierzchnia użytkowa: 357,84 m kw.
Projekt: październik 2007

Autor projektu: arch. Sylwia Strzelecka
Konstruktor: mgr inż. Józef Hila

Prezentowany projekt powstał dla wielopokoleniowej rodziny: rodzice z trzema córeczkami i dwoje seniorów. Wszyscy już mieszkają we wspólnym domu zbudowanym na dużej, leśnej działce w podwarszawskim Józefowie. Dom składa się z dwóch wydzielonych funkcjonalnie części: piętrowej dla rodziny z dziećmi i parterowej z dwupokojowym mieszkaniem dla dziadków. Każda część domu ma własny taras z wyjściem do ogrodu od strony południowej i własne, niezależne wejście do domu od północnej strony działki.
Ideą projektu było stworzenie takiej sytuacji, w której obydwie rodziny mogłyby funkcjonować pod jednym dachem i we wspólnym ogrodzie zupełnie niezależnie.
W części piętrowej, na parterze - wygodna i przestronna strefa dzienna z kuchnią salonem z kominkiem, jadalnią i malutkim pokoikiem gościnnym. Na piętrze sypialnia rodziców z małą łazienką i garderobą, pralnia, trzy pokoje dla córek i duża wspólna łazienka.
Seniorzy mają własny, przytulny domek "przyklejony" od strony zachodniej do części piętrowej. Garaż i pomieszczenie techniczne z kotłownią obsługują obydwa mieszkania.

elewacje

rzut parteru

rzut piętra

widok

zdjęcie 1

12

>

zdjęcie 2

12

<

>